Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ručinský jde do Sparty

23. 7. 2008

"Jsme velmi rádi a hrdí, že můžeme Martina přivítat mezi námi,“ uvedl Bříza k příchodu Ručinského do kádru Sparty.

O služby zkušeného hokejisty měl zájem také prvoligový Chomutov, který nabídl sedmatřicetiletému forvardovi pohádkový kontrakt obohacený o balík klubových akcií,m přesto ho do svých řad nezískal. "Dle jeho vyjádření se v tomto týdnu rozhodoval už jen mezi naší a jednou z extraligových nabídek a rozhodl se přiklonit k české nejvyšší soutěži," řekl tiskový mluvčí chomutovského týmu David Dinda.

O novém působišti Martina Ručinského se tak rozhodne v nejbližších dnech. "Martin nám sdělil, že se rozhodl pro nabídku jiného českého klubu a my jeho rozhodnutí respektujeme," uvedl tiskový mluvčí KLH Chomutov David Dinda na oficiálních stránkách klubu. "Za naši nabídku vyjádřil obrovské poděkování ale s omluvou se rozhodl ji nepřijmout," prozradil Dinda neúspěšné námluvy jednoho z adeptů na postup do extraligy se zlatým olympionikem z Nagana.

"Martinovi jsme dali naprosto nadstandardní nabídku, která se zřejmě už u jiného hráče nebude nikdy v budoucnu opakovat. Víc jsme pro jeho angažmá udělat nemohli," uvědomují si v Chomutově. V loňské sezóně odehrál Ručinský čtyřicet zápasů za St. Louis Blues, v nichž si stihl zapsat do svých statistik šestnáct kanadských bodů za pět gólů a jedenáct asistencí.

Chomutov nabídl Ručinskému také akcie klubu

Severočeský klub Ručinskému, jenž v NHL odehrál šestnáct sezón, nabídl kontrakt zajímavý nejen finančně, ale i manažersky. V posledních dnech navíc Chomutov vylepšil případnou spolupráci o balík klubových akcií, takže by se Ručinský stal jedním ze spoluvlastníků.

"Nabídka Chomutova byla opravdu velice velice zajímavá. Po dlouhém přemýšlení jsem se ale rozhodl dát přednost vyšší souteži," řekl mostecký rodák k námluvám s ambiciózním prvoligovým mužstvem.

Do NHL naskočil Ručinský v roce 1991, kdy byl draftován Edmontonem. Tři sezóny odehrál za Quebec, pět let hájil barvy Montrealu. V zámoří oblékal dále dres Colorada, Dallasu, New Yorku Rangers, Vancouveru a naposledy St. Louis. Za šestnáct let v NHL odehrál 961 zápasů a nasbíral 612 kanadských bodů za 241 branek a 371 asistencí.

Více o přestupu do Sparty: http://www.hcsparta.cz/clanek.asp?id=3998

zdroj:Hokej.Sport.cz                                      

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář